Ifjabb Czinóber László pékmester földszintes péksége a Szapáry utca és a Sütő köz sarkán állt a Nemzeti Szálloda szomszédságában. Testvére a híres festőművész, Szolnoki Czinóber Miklós volt.
Fotó: Czinóber család tulajdona
Majd 1930-ban Sipos István építőmesterrel háromemeletes sarokházat építetett a péksége telkén. Földszintjén két üzlethelyiség mellett volt a tulajdonos pékáru-üzlete, a hozzá tartozó műhellyel együtt. Az emeleteken két és háromszobás polgárlakások sorakoztak.
Korabeli újságcikk 1935-ből
Az építkezés anyagi terhei a közben beköszöntő világgazdasági válság mellett megroppantották a pékmester anyagi helyzetét. Bár ötszázezer pengős tartozásuk részleteit pontosan fizették, 1931-ben az Egyesült Magyar Malomipari Rt. kérelmére árverést indítottak ifjabb és idősebb Czinóber László, illetve id. Czinóber László neje, Balázs Julianna ellen. Ifjabb Czinóber László csak néhány évvel élte túl a pénzügyi összeomlást, 1936-ban Budapesten elhunyt.
A Szapáry utcai ház tulajdonosa 1932–34-ben Róth Mór- gabonakereskedő, 1938-ban a Malomipari Részvénytársaság volt, tőlük ugyanebben az évben 150 ezer pengőért az Országos Nyugdíj Intézet vásárolta meg. Egy-két bérlőről is vannak híradások. A bérelt lakások egyikében például egy ügyvédi iroda is működött, valamint 1932–34 között az Erdélyi Férfiak Egyesületének szolnoki csoportja is ebben a házban bérelt helyiséget. Itt bérelt lakást Szabó Barna író is. A földszinti üzlethelyiségben 1940–46 között Schermann női divatszalon várta megrendelőit.
Forrás:
Szathmáry István: Emléktábla őrzi a megyeszékhely egyik szép házát építtető pékmester nevét.