2021-ben a hazánkban rendezett 52. Eucharisztikus Kongresszus emlékére szentelt emlékkereszteket állítottak fel számos állami erdőgazdaság erdőterületén.
A NEFAG tiszaigari arborétumában felszentelt impozáns feszület vörösfenyőből készült, magassága 5 méter, szélessége 2,7 méter, tömege meghaladja a 350 kg-ot. Ragasztásos eljárással készült, ami biztosítja, hogy a kereszt hosszú időn keresztül ellenálló lesz az időjárás viszontagságaival szemben.
Talpazatán aranyozott tábla hirdeti a kongresszus jelmondatát: „Minden forrásom belőled fakad”.
Szilágyi László, Tiszaigar polgármestere szökőkutat ajándékozott a településnek, amely a templom előtti parkban kapott helyet.
Forrás:
Mészáros János: Szökőkút ajándékba. Új Néplap (2012.09.21.): 1.
Tornyi László 1927. március 31-én született Tiszainokán. Szülei jómódú gazdálkodók voltak. Kunszentmártonban járt polgári iskolába, majd Szarvason a Tessedik Sámuel mezőgazdasági technikumban folytatta tanulmányait. 1959-ben szerzett agrokémiai és tajtani szakmérnök diplomát a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen.
A bálthelyi Bánó család építette az 1920-as években a kúriát a Tiszaszőlős és Tiszaigar határában elhelyezkedő Bánótanyán.
Az első zsidó családok az 1700-as évek közepén telepedtek meg tiszaigar környékén A tiszaigari izraelita diaszpóra hosszú ideig nagyon jelentős volt.
A település határában áll az egykori zsidótemető. 1944 óta nincs itt temetés.
Forrás:
J. Gy.: Igari mementó. Jászkun Krónika (1995.12.29.): 3.
2017 októberében adták át az 1956-os emlékhelyet Tiszaigaron.
2011 októberében, az 1956-os forradalom és szabadságharc 55. évfordulója alkalmából avatott emlétáblát Tiszaigar Község Önkormányzata. A márványtábla felirata: "Hirdesse ez az emléktábla a forradalom és szabadságharcban a hazáért életüket és vérüket feláldozni kész harcosok és a hősihalált halt bajtársaik örök dicsőségére".
A református templom kertjében áll a világháborúk hőseinek emlékműve, amely a puskájára támaszkodó magyar bakát ábrázol. A Nagy Háborúban elesett tiszaigari katonák emlékére emelt mementóra utóbb a második világégés helyi áldozatai nevét is feltüntették.
A késő barokk templomot Trásy János építtette 1785 és 1786 között magas, kétboltszakaszos hajóval, félköríves szentéllyel. Jellegzetessége zömök homlokzati tornya, amely 1914-ben lett a templomhoz építve. A templomhajó háromboltszakaszos és szentélye egyenes záródású. Az épületet 1856-ban megújították
Nepomuki Szent János tiszteletére felszentelt templom és plébánia 1782 és 1785 között épült barokk stílusban. A templomot Trásy Imre közbirtokos építette.