1976. október 8-án avatták fel karcagi gimnázium fennállásának 300. évfordulója alkalmából szervezett ünnepség keretében Somogyi Árpád, az iskola egykori diákja által készített emléktáblát.
A Besenyszög határában egykor működő iskolának állítottak emléktáblát a szórópusztai és dobai öregdiákok 2020. szeptember 1-jén. Az emléktábla avatásra abból az alkalomból került sor, hogy az iskolában 90 éve kezdődött meg az oktatás.
A találkozó résztvevői idén nem tudtak közösen elsétálni az egykori iskolaépülethez, az ugyanis már magánkézben van és teljes felújításra szorul.
Jászberény külterületén a tanyavilágban több iskola is működött. A Kormposparti Iskola, amely arról kapta a nevét, hogy egy magaslatra építették. A Jászberény-szentimrei és a Jászboldogházához tartozó jakabi határban élő gyermekek jártak ebbe az iskolába, amelyet 65 évnyi működés után 1970. június 20-án zártak be.
A szolnoki Újvárosi Általáno Iskola [napjainkban Szent Tamás Görögkatolikus Általános Iskola] 1956-ban végzett lány- és fiúosztálya közösen emléktáblát helyezett el az alma mater épületén. Dr. Baranyó György, az évfolyam egyik tanulója kezdeményezésére 2010-ben leplezték le az emléktáblát.
Forrás:
Zsigmond Zsófia: Hatvan esztendő után látták viszont egymást a résztvevők = Új Néplap (2016.07.16.): 6.
1987-ben indult el a szolnoki Ecseki úti Általános Iskola és Gimnáziumban (ma Széchenyi István Gimnázium) a katonai középiskolai képzés. A katonai kollágium után "katkós"-nak hívott osztályok közül az utolsó évfolyam 1993-ban fejezte be tanulmányait az intézményben. Ekkor állítottak emléktáblát az iskola földszinti aulájában. A dombormű Szabó Imrefia Béla szobrászművész alkotása. Az emléktáblán Széchenyi István gondolta olvasható:"Hibáink sokak, de erényeink többek".
Szolnok Pletykafalu elnevezésű városrészében működött a Kölcsey Ferenc Általános Iskola, melynek épületében jött létre 1992-ben az Alternatív Gimnázium. 2005-ben az általános iskolát a demográfiai hullámvölgy és pénzügyi racionalitás okán bezárta az önkormányzat. Az alternatív pedagógiai eszközökkel dolgozó gimnázium maradt.
A szolnoki Széchenyi István Gimnázium történetében másodjára 1999-ben indult általános iskolai képzés, amely 2011-ig tartott. Az utolsó 8. osztály 2011-ben állított emléktáblát az iskola földszinti aulájában. A latin idézet, "Per aspera ad astra" Seneca (Kr.e. 4 - Kr. sz. 65) római filozófustól származik. Jelentése: Göröngyös úton jutunk a csillagokig.