Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából állítottak emlékművet a település központjában álló kunhalom mellett (763/1. hrsz.) 2017 májusában. Az emlékmű Dienes Szilárd szobrászművész alkotása.
A 442-es főút mentén, Rákóczifalva és Rákócziújfalu között, található szakrális építményt 1832-ben emelték, amely 1996 óta helyi védelem alatt áll. A kápolnát a Gorove család emeltette hálából, hogy az 1831-ben pusztító nagy kolerajárvány elkerülte a varsányi pusztán élőket. A vakolt téglaépítmény útra néző oldalán 2-2 féloszlop. A fülke nyílásában kovácsoltvas félkapu. A kápolna belsejében fából készült feszület áll.
1998-ban épült a község modern ökumenikus kápolnája. A római katolikus, a görög katolikus, a református és az evangélikus egyház egyaránt használja a templomot. A tornyára semleges díszt terveztek az építők. A bejárattal szemközti falon egy három méter magas korpusz nélküli kereszt függ. A templombelsőt Falusi Zoltán festőművész négy ikonja díszíti. Szabó József református lelkésznek köszönhetően orgona is hirdeti Isten dicsőségét.
A helyi önkormányzat épülete előtt áll II. Rákóczi Ferenc fejedelem szobra. A mellszobor Janzer Frigyes szobrászművész alkotása, melyet 1997-ben avattak fel.
A Honfoglalás millecentenáriuma alkalmából megrendezett országos rendezvénysorozat keretén belül adták át a település központjában álló emlékművet. A turulmadaras alkotás Györfi Sándor szobrászművész munkája, mely aművelődési ház épülete előtt áll.
2000-ben avatták fel a település 1848-49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt tisztelgő emlékművet. A több lépcsős emelvénnyű és zászlóruddal kiegészített emlékfalon E. Lakatos Aranka szobrászművész domborművei láthatók.
A faragott emlékművet a Herman Ottó Természetvédő Általános Iskola udvarán 1995 márciusában avatták fel. A háromfelé ágazó kopjafa közepén olvasható a 13 aradi vértanú honvédtiszt neve.
(Tarpai Zoltán felvétele - Jászkun Krónika)
A szobrot 2001-ben avatták fel. A bronzportré alkotója Simon Ferenc szobrászművész.
(Kósa Károly felvétele - Verseghy Ferenc Könyvtár)