1940-ben született. Tanulmányait a kisújszállási Arany János Általános Iskolában kezdte. A jászberényi Zirzen Janka Tanítóképzőben szerzett tanítói oklevelet.
Örményesen 2017. szeptember 20-án került sor Diana (1961-1997) walesi hercegnő emlékpadjának felavatására. Ian Lindsay brit nagykövet és felesége leplezte le a paddal kiegészített márvány emlékművet, amelyre Diana portréját gravírozták. Az emlékhely örményesi vállalkozók és gazdálkodók anyagi támogatásával valósult meg.
Forrás:
Kovács Beáta: Diana hercegnő emlékpadjának felavatója = Örményesi Hírvívő (2017.12.): 16.
Báthory Éva 1941-ben született Gyomán. Kengyelen járt általános iskolába, majd Tiszaföldváron tanult. Középiskolásként tagja volt a megyei röblabdacsapatnak. 1959-ben érettségi után Örményesen kezdett dolgozni képesítés nélküli pedagógusként. 1960-ban kötött házasságot Szabó Tiborral. Kisújszállásra költöztek. Éva elvégezte a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolát Szegeden. A Kossuth Lajos Úti Általános Iskolában kapott tanári állást.
Dr. Biró Zoltán 1898. szeptember 1-én született Szolnokon. A nemesi Bíró család Fegyverneken és Örményesen rendelkezett földbirtokkal. Az örményesi elemei iskola után a szolnoki Verseghy Gimnáziumba járt. Jogi (1923) és államtudományi doktorátust (1925) is szerzett Szegeden, valamint képzőművészeti és bakterológiai tanulmányokat is folytatott. Dr.
2001-ben a Millenniumi Zászlót fogadó ünnepség tiszteletére alakították ki a Millenniumi Emlékparkot, amelyet önerőből hozott létre a helyi önkormányzat.
A Keppich család Tiszabőn és Örményesen is rendelkezett földbirtokkal és kastéllyal a 20. század első felében. A család nevét viselő Keppichtanyán álló kastélyt a 2. világháború után államosították. Az Új Élet Mezőgazdasági Termelőszövetkezet kezelésébe került, amely irodákat rendezett be az épület falai között. Jelenleg a külterületen szabadon álló épület állaga erősen leromlott.
A nemesi származású Bíró család Fegyverneken és Örményesen is rendelkezett földbirtokkal és kúriával. Az örményesi kastélyépület magját a 20. század elején épült, amelynek architektúrája elsősorban szecessziós stílusjegyeket viselt amgán. A rezidencia főszárnyát az 1920-as években emeletetrépítéssel bővítették. Az emeleti erkély helyén eredetileg egy nyolcszögletes alaprajzú, pártázatos tornyocskákkal övezett, valamint szecessziós ívű oromzattal ellátott erkélyes középrész húzódott.
A 19. század második felében a település földbirtokosa a Wenckheim család volt. Az 1880-as években itt, az akkori Wenckeimpusztán bérelt földet Ehrlich Salamon, aki a kúriát építette. Az Ehrlich família uradalmát a Glaser család vásárolta meg az 1900-as évek első felében. Az államosítást követően a helyi általános iskolát és a tanácsházát helyezték el az épületben.
Az emlékoszopot a második világháborúban elesettek emlékére állította a település.
(Kósa Károly felvétele - VFMKMI)