Kovács Mihály 1943. február 27-én született. Szülei kunhegyesiek voltak. Az általános iskolát Tiszaroffon végezte, majd pedig a törökszentmiklósi Bercsényi Miklós Gimnáziumban érettségizett. Színjátszókörökben szerepelt, versekkel, prózákkal lépett fel a rendezvényeken.
Az érettségi után a KISZ Központi Művészegyüttes tagjaként irodalmi színpadokon szerepelt, majd visszaköltözött Kunhegyesre. 1963 és 1965 között a kunhegyesi kultúrházban művelődésszervezőként dolgozott, majd 1965-ben a Tiszafüredi Művelődési Házba került. 1973-ban lett a Szolnok Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ munkatársa, ahol később az igazgatóhelyettesi pozíciót is megkapta.
Évtizedeken át menedzselte a szolnoki Tisza Táncegyüttes munkáját. A rendszerváltás után a nevéhez köthető, hogy az akkor már ismert együttes nem szűnt meg létezni, hanem művészeti egyesületi formában működött tovább. Nagy szerepe volt abban, hogy a Tisza Táncegyüttes eljutott Japánba, valamint a Szolnok és a japán Juza közötti testvérvárosi kapcsolat kialakításában is közreműködött.
Elnöke volt a Jászkun-Japán Baráti Egyesületnek, valamint a Tisza Táncegyüttes tiszteletbeli elnökének is kinevezték.
Számos nemzetközi, hazai és helyi elismerésben részesült tevékeny élete során. 2006-ban Ezüst Pelikán-díjban részesült, 2020-ban lett Szolnok díszpolgára, valamint a japán kormány által adományozott „Felkelő Nap Rendje Arany és Ezüst Sugarakkal” díjat is abban az évben vehette át.
2023. október 29-én hunyt el 80 éves korában.
Forrás: