K. Bozsó Károly Általános Iskola (Szolnok)

A Széchenyi városrész második általános iskoláját 1982. augusztus 28-án avatták fel. Az új 16 tantermes iskola 60 millió forintba került. Az avatóünnepségen jelen volt Barta László, a Szolnok Megyei Tanács elnöke, a körzet országgyűlési képviselője, a tervezők, a kivitelezők képviselői — Simon József, a szolnoki városi pártbizottság első titkára adta át az új tizenhat tantermes iskolát Ferenc Attiláné igazgatónak. Avatóbeszédében többek között szólt arról, hogy az új intézménnyel javultak a lakótelep diákjainak tanulási feltételei, nem kell ingázniuk naponta a város iskoláiba.
Az új oktatási intézményben a kialakított két szükségtanteremmel együtt tizennyolc osztályterem, természettudományi előadó, műhelytermek, úttörőszoba, könyvtár, napközisterem, ebédlő, tornaterem várta a több mint kilencszáz diákot. 
 
Szolnok Zöld Iskola
Szolnok megyei ÁÉV felvétele - Verseghy Könyvtár Fotótára
 
Az első tanévben az iskola felvette a K. Bozsó Károly Úti Általános Iskola nevet. Az iskola kúttörőcsapata pedig Sándor Pál nevét viselte.
 
Az iskola tanítás után is gyakran telt meg élettel. A lakótelepi TIT-csoport számos foglalkozássorozatot, előadásokat, nyelvtanfolyamokat és kulturális műsorokat is tartott az intézményben. A Szolnoki Lakóterületi Tömegsportegyesület pedig az iskola tornatermében tartott rendszeresen edzéseket.
 
K bozsó Károly Úti Általános Iskola
Nagy Katalin íróvendég  az iskolában - Hild Könyvtár Fotótára
 
Mesedélután az iskolában 1985-ben - Hild Könyvtár Fotótára
 
1991-ben, a rendszerváltást követően  az intézmény hivatalosan is felvette a Zöld Iskola nevet. Ezzel együtt tűzte zászlajára a tantestület a környezet védelmét, a természet szeretetét. Az 1992. február 7-én megtartott félévi értekezleten arról határozott a nevelőközösség, hogy ökológiai nevelési központtá válik, s egész tevékenységrendszerében e nevelés módszereit és tartalmát valósítja meg erdei iskolai programok segítségével. Kidolgozásra került néhány tantárgy tanítása és a napközis nevelőmunka során megvalósítható környezeti nevelés terve is. Kezdeményezői kívántak lenni egy, a Széchenyi-lakótelep egészére érvényes nagytakarítási és parkosítási akciónak is.  Az iskolánbelül megszervezték a hulladékok differenciált gyűjtését, hozzászoktatva a gyerekeket a műanyagok és szerves hulladék, papír elkülönített tárolásához. 
Az 1998/99-es tanév volt az utolsó tanítási év, amikor az épület iskolaként funkcionált. A Hild Viktor Városi Könyvtár számára építették át az épületet. 2000. október 17-én nyitotta meg kapuit a bibliotéka az új helyén.
 
Forrás:
Csirke József:  Éretlen a tantestület, vagy...?  Szolnok megyei Néplap (1991.06.03.)
Kocsis Tibor: Zöld Iskola kívül-belül. Új Néplap (1992.04.30.)
Új tanév - új iskola. Szolnok megyei Néplap (1982.08.29.)