A sportcsarnokot 1975-ben adták át Szolnok város megalapításának 900. évfordulójára. A terveket még 1973-ban fogadták el hosszas mérlegelés után. A legcélszerűbbnek látszó körcsarnok mellett döntöttek. A helyét a Tiszaligetben jelölték ki, az épülő sporttelep bejáratával szemben. Az 52 m átmérőjű épületben egy 42 x 26 méteres játékteret terveztek, amit az edzésnapokon három gyakorlópályára lehet „szétdarabolni”. Emellett öltözők, társalgó, és a televízió közvetítések zavartalanságát szolgáló riporterfülkék is helyet kaptak a több mint ezer nézőt befogadó sportlétesítményben.
1945. decemberében Franyik Antal 18 éves hídépítő munkás az állványról a Tiszába zuhant, megmenteni nem sikerült. 1946. április 25-én "szünetre csengetett a hídépítők munkatelepén a jelzőharang és a munkások, mérnökök, tisztviselők a hídfeljárónál felállított jelképes ravatal köré sereglettek" - írta a Tiszavidék 1946. április 28- i számában Magyar István.
1918-ban született Szolnokon. A helyi Felsőkereskedelmi Iskola növendékeként már Hieronymi önképzőköri szerepléseivel kitűnt iskolatársai közül. Sokoldalúan művelt tanára Vidor Gyözö egyengette költői pályakezdését. A középiskola elvégzése után jelentkezett a Közgazdaságtudományí Egyetemre, majd könyvelőként helyezkedett el Szolnok legnagyobb könyvkereskedésében.
1935-ben ösztöndíjasként Franciaországban járt a Maison du Livre Français könyvkereskedő cégnél.
Kortárs szoborparkot alakítanak ki a szolnoki Tisza-parton. Az első alkotást, Gilly Tamás Barcsay-díjas szobrászművész Család-fa című szobrát 2024.szeptember 7-én avatták fel a Verseghy parkban.
A Fényszaruiak Baráti Egyesülete kezdeményezésére közadakozásból emléktáblát állítottak a köztiszteletben álló főorvos, Jászfényszaru díszpolgára, dr. Lakatos Béla (1934-2023) tiszteletére, aki közel negyven éven át végzett magas szintű gyógyító és közéleti munkát a városban.
Dr. LAkatos Béla 1961-ben került Jászfényszarura, ahol akkor rajta kívül még egy orvos tevékenykedett. Később központilag fejlesztették az egészségügyi ellátást. 1983-ban megszületett az európai színvonalú rendelőintézet egyik része, majd néhány évvel később a másik részt is átadták a gyógyítóknak. 1991 novemberében indították el a számítógép-rendszert, melynek segítségével mindig naprakész információkhoz jutnak és jelentősen meggyorsult az eredmények kiértékelése is.
Dr. Nemes András (1944-2020) főorvos tiszteletére avattak emléktáblát Szolnokon a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórházban a díszterem előtt kialakított emlékfalon.
Kengyel első, és utolsó állandó háziorvosának állítottak emléket 2024. július 1-jén Kengyelen. A dr. Czédly Gyula (1904-1955) és a dr. Kalmár András (1920-2022) nevével ellátott emléktábla a 2019-ben felújított orvosi rendelő falán kapott helyet.
Dr. Kalmár András Szabadkán született. 1955-ben települt át Győrből Kengyelre, és mivel a településnek évek óta nem volt állandó háziorvosa, így hatalmas mennyiségű munka várta. Hivatását mindig tisztességgel, magas szakmai színvonalon végezte olyannyira, hogy több megkeresés is érkezett a nagyvárosokból, így Szentendréről is. Dr. Kalmár András azonban maradt Kengyelen.