Kengyel első, és utolsó állandó háziorvosának állítottak emléket 2024. július 1-jén Kengyelen. A dr. Czédly Gyula (1904-1955) és a dr. Kalmár András (1920-2022) nevével ellátott emléktábla a 2019-ben felújított orvosi rendelő falán kapott helyet.
Dr. Kalmár András Szabadkán született. 1955-ben települt át Győrből Kengyelre, és mivel a településnek évek óta nem volt állandó háziorvosa, így hatalmas mennyiségű munka várta. Hivatását mindig tisztességgel, magas szakmai színvonalon végezte olyannyira, hogy több megkeresés is érkezett a nagyvárosokból, így Szentendréről is. Dr. Kalmár András azonban maradt Kengyelen.
Dr. Czédly Gyula1904-ben született Csepelen. Tanulmányait is ott kezdte, a gimnázium után a Debreceni Orvostudományi Egyetemre felvételizett, majd 1927-ben diplomázott. Szakterülete a gyermekgyógyászat és a belgyógyászat volt. Pusztakengyelre került gyakorló orvosként.
Fodor István 1943. szeptember 9-én született Zentán. Általános iskolai tanulmányait Kengyelen és Törökszentmiklóson végezte, majd a törökszentmiklósi gimnáziumban érettségizett 1962-ben. 1962-ben a Szegedi Egyetem magyar–orosz–német szakára jelentkezett, de a moszkvai Lomonoszov Egyetem Történettudományi Karán kezdte meg felsőfokú tanulmányait. Történelem és régészet szakon szerzett diplomát 1967-ben. Három évig a Keleti Nyelvek Intézetében turkológiát is hallgatott. 1982-ben védte meg kandidátusi értekezését.
2019 nyarán ismeretlen katonák hamvaira bukkantak Kengyel község határában. Csiga János fötörzsőrmester közreműködésével a település felvette a kapcsolatot a Magyar Honvédség (MH) hadisírok gondozásával felelős munkatársaival. A vizsgálatok kiderítették, hogy az 1919-es román előrenyomulás során elesett 8 magyar katona és 3 civil földi maradványai kerültek elő. Személyazonosságukat azonban nem lehetett megállapítani.
Baghy Gyula 1872. május 26-án született Kaszaperen. Szülei Baghy Imre és Sváb Irma, akik a kengyelpusztai birrtokot szerezték. Az öt gyermekük közül Gyula folytatta a gazdálkodást és családjával Bagimajorban rendezkedett be.
Felesége Pfeiffer Antal földbirtokos lánya, Micike volt. Frigyükből három gyermek született: Márta (1908), András (1910) és Zsófia (1920).
Báthory Éva 1941-ben született Gyomán. Kengyelen járt általános iskolába, majd Tiszaföldváron tanult. Középiskolásként tagja volt a megyei röblabdacsapatnak. 1959-ben érettségi után Örményesen kezdett dolgozni képesítés nélküli pedagógusként. 1960-ban kötött házasságot Szabó Tiborral. Kisújszállásra költöztek. Éva elvégezte a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolát Szegeden. A Kossuth Lajos Úti Általános Iskolában kapott tanári állást.